Podporte
nás
6.9.2015

Bystrický Návrat bude zase v tom… festival

Tri tvorivé tvory, kaviareň, záhrada, alkohol, nosenie, srdce, rozchod, vzdor… toto všetko a ešte viac rôznym spôsobom namixované bude na 7. ročníku výnimočného Festivalu „9 dní o tom“.

Tri tvorivé tvory, kaviareň, záhrada, alkohol, nosenie, srdce, rozchod, vzdor… toto všetko a ešte viac rôznym spôsobom namixované bude na 7. ročníku výnimočného Festivalu „9 dní o tom“.

V dňoch 19. – 27. 10. 2015 bude v Banskej Bystrici už 7. ročník Festivalu 9 dní o tom – festivalu o rodičovstve, tehotenstve, výchove a vzťahoch. Opäť to budú všakovaké prednášky, semináre, diskusie, ale aj kus zábavy (nielen) pre rodičov a káva, čaj a milé slovo a kus nádeje, že rodičovstvo má zmysel.

Naši kolegovia tento festival pred rokmi založili a takmer každý rok ho aj organizujú…V tomto roku ich nájdete aktívne na viacerých miestach i pri viacerých témach:


Prvý festivalový deň:

Aby deti rozchodili váš rozchod (19.10. o 16:00) – pre všetkých dospelých, ktorí myslia na potreby svojich detí pred, počas a po partnerskom rozchode. (Danka Žilinčíková v Centre Návrat)


Druhý festivalový deň:

Neposlušné deti? Alebo, čo sa môže stať, keď mama v tehotenstve pije (Katka Paľovová na PdF UMB)


Tretí festivalový deň:

Diskusia Rodič v pohode, alebo čo tvorilo rodičovskú pohodu v minulosti a čo ju tvorí dnes? Diskusia v kaviarni, kde každý môže byť diskutujúcim hosťom, pretože „každý bol dieťaťom a trochu tuší, kedy boli/sú jeho rodičia v pohode“ – organizuje Centrum Návrat, v Záhrade – Centre nezávisej kultúry. Pozor, prítomní budú aj prekvapiví hudobní hostia!


Štvrtý festivalový deň:

Tešíme sa aj na seminár Počúvajme srdcom – Norika Lištiaková (trénerka pre rodičov a koučka) robí naozaj výborné veci zamerané na komunikáciu v rodine a povie nám o Videotréningu rodinných interakcií.


Posledné 3 dni festivalu Vás úplne dostanú:

V nedeľu 25. 10. o 20:00 príde na rad vtipné divadelné predstavenie Tri Tvorivé Tvory (nielen pre rodičov) – opäť v Záhrade.


26. 10
 od 11:00 do 15:00 skvelý seminár Psychosexuálny vývin s Alenkou Molčanovou z Centra Návrat v Prešove v Dome Sv. Vincenta (chcete vedieť čo je kedy normálne v súvislosti so sexualitou vášho dieťaťa?)

a posledný deň – 27. 10. od 16:30 do 18:00 Nosenie ako spôsob bezpečia v Centre Návrat Banská Bystrica – seminár o nosení a bezpečnej vzťahovej väzbe pre adoptívnych, pestúnskych, či profesionálnych rodičov (Gabika Cabanová – lektorka ergonomického nosenia detí, Peťa Hlásna – bývala psychologička Návratu)


A aby toho nebolo málo, Návraťáci spolu so svojimi spolupracovníkmi (profesionálmi i laikmi) pripravili „pohodičku“ v naozajstnej kaviarni Pohoda – každý pracovný deň počas festivalu sa môžete, sediac na káve alebo čaji, všeličo dozvedieť…

Ďakujeme, že budete šíriť medzi svojimi známymi… nech to príde tam, kam má.

Keby niečo, tak:

Kaviareň POHODA – každý pracovný deň v čase od 10:00 do 11:00:

19. 10. „Adopcia? V pohode!“ Všetko, čo sa chcete spýtať alebo čo ste sa chceli spýtať na káve a ešte ste to neskúsili 

20. 10. „Pestúnstvo? V pohode.“ Ako sa stať pestúnom? Kam sa obrátiť, keď mám problémy v pestúnstve?

21. 10. „Obdobie vzdoru v pohode?“ Ako byť vtedy „pohodovým“ rodičom?

22. 10. „Na tehotenstvo sama? V pohode?“ Kam sa obrátiť po pomoc, keď príde nečakane…

23. 10. „Do sveta. V pohode?“ O mladých, ktorí odchádzajú z detských domovov.

26. 10. „Dobrovoľníctvo v pohode.“ O svojej osobnej skúsenosti sa podelí jedna z tých, ktorá dobrovoľníči s deťmi a pre rodiny.27. 10. „Svojpomoc v pohode.“ ako môže pomôcť rodina rodine, ako môže pomôcť jednotlivec opusteným deťom, náhradným rodinám…?  

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii