Podporte
nás

Dobrovoľníci

V Návrate si vysoko vážime všetkých dobrovoľníkov, pretože sú od začiatku jeho existencie nenahraditeľnou súčasťou našej práce v pomoci deťom, rodinám i dospievajúcim mladým ľuďom. 

Filozofia dobrovoľníctva v Návrate

Poslaním Návratu je budovanie a udržiavanie dlhodobých vzťahov, nielen v rámci rodín našich klientov, ale aj komunity, ktorú s vami vytvárame. Zohľadňujúc naše poslanie a špecifické potreby detí, s ktorými pracujeme, hľadáme dobrovoľníkov, ktorí sú odhodlaní spolupracovať s nami dlhodobo.

Do akých aktivít sa môžete v Návrate zapojiť?

 • Kluby náhradných rodín a rekreačno-poradenské viacdenné pobyty náhradných rodičov s deťmi.
  Zaškolení dobrovoľníci v tíme alebo v tandemovej spolupráci pripravujú  program pre skupinu detí v čase, keď ich rodičia majú samostatný program. Organizátori klubov a pobytov tiež ocenia pomoc pri technickom zabezpečení týchto akcií (šofér auta, fotograf akcií, či podporný komunikátor s ďalšími dobrovoľníkmi).
 • Odľahčenie rodičov pri starostlivosti o staršie deti.
  Dobrovoľník pod supervíziou odborného pracovníka dlhodobo dochádza do konkrétnej rodiny a pomáha deťom s prípravou do školy (doučovanie). Niektoré deti zasa v istých obdobiach potrebujú staršieho kamaráta, ktorý má čas iba pre nich a na spoločné hry, či zmysluplné trávenie voľného času. 
 • Pomoc s kancelárskou prácou v konkrétnom centre.
  Dobrovoľníci pomáhajú s editovaním, prepisovaním nahrávok a korektúrami textov, ďalej kopírovaním, vypisovaním obálok, pri práci s knižnicou, a pod.
 • Dobrovoľník na administratívu

  pdf
  138 KB
 • Účasť a pomoc pri organizácií podujatí pre rodiny a verejnosť.
  Spolu s dobrovoľníkmi sa nám darí prezentovať tému rodičovstva na verejných akciách a pripravovať podnetný program nielen pre náhradné rodiny.
 • Dobrovoľník na pomoc pri kampaniach a akciách

  pdf
  143 KB
 • Expertné dobrovoľníctvo.
  Budeme radi ak nám pomôžete zefektívniť našu prácu a umožníte nám venovať celú našu energiu na napĺňanie hlavného cieľa. Ak ste odborníkom na určitú oblasť a chcete svoje znalosti poslať ďalej či sa zapojiť do dobrej veci, neváhajte nás kontaktovať.

Ak uvažujete nad touto formou pomoci, ozvite sa nám do konkrétneho centra a spolu skúsime nájsť vhodnú formu dobrovoľníctva:

Centrum Návrat Žilina – Eva Stanková, eva.stankova@navrat.sk
Centrum Návrat Bratislava – Lucia Angelovičová, lucia.angelovicova@navrat.sk
Centrum Návrat Banská Bystrica- Evelýna Teťáková, eva.tetakova@navrat.sk
Centrum Návrat Prešov- Adriana Krotká, adriana.krotka@navrat.sk

Návrhy na zlepšenie vzťahov s dobrovoľníkmi na navrat@navrat.sk.

Akú posilu momentálne hľadáme?

V prípade záujmu prosím napíšte mail kontaktnej osobe v zátvorke.

 • Centrum v Prešove hľadá dobrovoľníkov na prácu s deťmi na Klube náhradných rodín, v nízkoprahovom centre Binec a na pobytoch a na pomoc v rodinách (doučovanie, voľný čas s deťmi) a príležitostnú pomoc s organizáciou verejných podujatí (Adriana Krotká, adriana.krotka@navrat.sk). 
 • Klub náhradných rodín v Trenčíne hľadá dobrovoľníkov na prácu s deťmi počas stretnutí rodičov, kontaktujte koordinátorku klubu – Katku Šedivú, kata.ma@centrum.sk, 0908 536 402.
 • Klub náhradných rodín v Trnave hľadá dobrovoľníkov na prácu s deťmi počas stretnutí rodičov, kontaktujte Luciu Angelovičovú, lucia.angelovicova@navrat.sk a koordinátorku klubu Lenku Záhorcovú, 0904 100 763.
arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii