Podporte
nás
23.11.2017

Bubnovalo sa, aby bolo deti lepšie počuť

Tisícky detí a mladých dospelých sa 20. novembra zapojili do celoslovenskej bubnovačky organizovanej Kolíciou pre deti Slovensko, ktorá niesla názov „Aby bolo deti lepšie počuť“.

Bubnovačka sa uskutočnila pri príležitosti hneď troch výročíEurópskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF.

Pracovníci Návratu zorganizovali bubnovačku na námestiach pod holým nebom v Žiline a vo Zvolene. Stovky detí bubnovali, čo im ruky stačili, aby dali najavo, že je dôležité, aby bolo počuť hlas a názor detí, o ktorých je rozhodované.

V Žiline sa do bubnovačky na Námestí Andreja Hlinku zapojilo niekoľko desiatok detí a dospelých zo združenia Náruč, KIDSKO a Tramtarie. Akciou deti sprevádzal bubeník Michal Jendzík a bubnovačku otvorila spisovateľka Katarína Mikolášová.

bubnovackaZA3

Vo Zvolene sa organizoval už druhý ročník bubnovačky. Na Námestí v priestore Obývačky sa zišlo okolo 200 detí a mladých ľudí. Pozvanie prijali zo ZŠ 1, ZŠ 3, MŠ Bystrický rad, MŠ Tehelná, MŠ Bánika, SPŠ dopravná, DSS Symbia. Sympatické bolo, že sa k bubnovaniu pripojili aj niektorí okoloidúci. 

bubnovackaZvolen2

Prítomných tiež pozdravil a „zahral si“ s nimi aj pán viceprimátor Jaroslav Stehlík. Rytmami bubnovačku viedol muzikoterapeut Mekky Miro Randuška.  Poďakovanie patrí všetkým zúčastnením a tým, ktorí s organizáciou bubnovačky vo Zvolene pomohli: DSS Symbia, Súkromné CVČ Heuréka, Drumbľa a MsÚ Zvolen.

bubnovackaZvolen1

Deti, ktoré sa do celoslovenského bubnovania zapojili, bubnovali za všetky deti, o ktorých je rozhodované a často nedostanú ani priestor na to, aby boli vypočuté.  Veríme, že tohtoročná bubnovačka prispela k tomu, aby hlas detí, ktoré žijú okolo nás a s nami, bolo lepšie počuť, a aby dostali priestorvyjadriť svoj názor na rozhodnutia, ktoré zasahujú ich život.

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii