Podporte
nás
Soňa Očkášová
12.10.2023

Výcvikový program ASTRA DDP – ukončenie prvého behu

Minulý týždeň sme v lektorskej dvojici Soňa Očkášová  a Lucia Žiaková ukončili prvý beh výcvikového programu ASTRA DDP v Bratislave.

S našimi skvelými účastníčkami z Moravy, Česka a Slovenska a našou hlavnou lektorkou a učiteľkou Petrou Winnette a externým lektorom Arturom Beckerom Weidmannom sme boli medzinárodným tímom.

Strávili sme spolu päť trojdňových stretnutí, od novembra 2022 do októbra 2023. Nasledovať budú supervízne stretnutia, po ktorých účastníčky obdržia certifikáty.

Veľmi sa tešíme, že sa to podarilo. Absolventky výcvikového programu vo svojej práci s deťmi a ich rodičmi využijú svoje novo nadobudnuté znalosti a zručnosti. Veríme, že sa nám podarí spoločne a v spolupráci s ďalšímí kolegyňami a kolegami z Čiech a zo Slovenska spoluvytvárať a prepájať kominitu odborníčok a odborníkov, ktorí pracujú s deťmi s adverznými detskými skúsenosťami a ranou traumou.

Sme nadšené tým, ako dobre ASTRA dyadická vývinová terapia funguje u detí v náhradnej rodinnej starostlivosti, ktoré zažili náročné skúsenosti ako strata rodičov, zanedbávanie, zlé zaobchádzanie či týranie. Takisto sa javí, že rovnako dobre pôsobí táto terapia aj u detí v biologických rodinách, ktoré bojujú od začiatku života s rôznymi ťažkosťami. Klientmi v tomto type terapie sú rodičia i deti.

Preto už teraz pre vás, záujemkyne a záujemcov o tento výcvikový program, plánujeme ďalší beh a to na jeseň 2024. Prihlasovací formulár zavesíme na stránku www.navrat.sk už čoskoro.

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii