Podporte
nás
3.6.2019

POČÚVAD-LO počúvalo…

Prvýkrát vidím, že sú tu ľudia s rovnakými problémami, s podobnou situáciou a môžeme si byť spoločne nápomocní,“ hovorí jeden otec.

„Stretli sme mnoho ľudí ako my. V bežnom svete sme sami a málokto nám rozumie. Určite chceme byť v kontakte s ďalšími ľuďmi, ktorých sme tu stretli. Dáva nám to silu.“

Májový víkend (24.-26. ) bystrické centrum pripravilo pobyt pre náhradné rodiny v blízkosti jazera Počúvadlo pri Banskej Štiavnici. 13 rodín, 4 odborní pracovníci a veľký tím dobrovoľníkov – Simona, Zuzana, Ruženka, Kika, Katka, Tibor a Jakub,  ktorí nám pomáhali, s čím bolo treba :).

Na pobyt boli prizvané prednostne rodiny, pre ktoré sú naše služby menej dostupné, pre rodičov s deťmi s náročnou starostlivosťou a unavených rodičov. Celý pobyt bol ladený v duchu oddychu, načerpania nových síl a pokoja. Zamerali sme sa na prepájanie ľudí a postavenie ich vlastnej opornej siete ľudí, ktorí majú podobné príbehy a môžu si byť spoločne oporou.

Rodičia počas aktivít objavili aj svoje osobné zistenia – „Pochopila som, že nemusíme doma bojovať, že aj negatívne emócie treba dať von a je to v poriadku. Dokonca to môže byť veľmi uvoľňujúce“. „Dávno som nerozmýšľala o svojich miestach na oddych, kde som zvykla čerpať svoju energiu. Človek v bežnom živote zabudne na mnoho takýchto dôležitých vecí.“ Povedali rodičia.

Keďže sme mysleli aj na rozhýbanie tela  prišli medzi nás tanečníci manželia Katuš a Tibor,  ktorí boli veľkým prínosom pre všetkých. Dospeláci si vyskúšali pracovať so svojím telom, upokojiť sa a uvoľniť svoje emócie. Deti sa dokonca naučili choreografiu a krásne si všetci spoločne nakoniec  zatancovali.

Náš „dvorný fotograf“ Martin Dubovský, nafotil  krásne zábery, z ktorých sa môžeme aj my aj rodiny ešte dlho tešiť.

Realizované s finančnou podporou BBSK.

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii