Podporte
nás
Veronika Mičicová
7.12.2022

Ako upokojiť seba, ako upokojiť dieťa

…bola téma pobytu pre náhradné rodiny, ktorý sme organizovali počas jedného októbrového víkendu v Oščadnici.

A tak sme sa upokojovali kamarátskou masážou, vizualizáciou, či kreslením. Niektorí využili možnosť zapojiť sa do hudobno-pohybovej relaxácie, iní sa zase nechali sprevádzať základmi meditácie.


Najcennejšie však boli stretnutia medzi náhradnými rodičmi, ktorí žijú príbehy, čo sú si v niečom tak podobné a zároveň je každý jedinečný. Diskutovali o veciach, ktoré ich trápia, zdieľali frustráciu aj nádej na lepšie časy, vyjadrovali si podporu.


Deti zatiaľ trávili čas s dobrovoľníkmi, stretli starých aj nových kamarátov, vytvárali si tričká, vrecúška bezpečia, postavičky emócií, vybehli na kopec aj z neho zbehli, zahrali si kalčeto, natočili film, nafotili kamarátske fotky…


Ďakujeme všetkým rodinám, ktoré sa s nami prišli podeliť o svoje radosti aj starosti. Ďakujeme kolegyniam zo žilinského Návratu, že pobyt zorganizovali, ďakujeme Nadácii Pomoc druhému, že sme si to mohli dovoliť a veľmi ďakujeme dobrovoľníkom, ktorí sa venovali deťom, aby ich rodičia mohli načerpať sily a inšpiráciu. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Spätná väzba od dobrovoľníčky po pobyte:

„Chceme ešte raz poďakovať za možnosť zúčastniť sa navráťackeho víkendu. Bola to riadna skúsenosť, aj veselá aj náročná. Dávame rešpekt všetkým rodinám, ktoré sa rozhodli ísť na touto cestou, ale aj vám, že im pomáhate. Deti boli veľmi zaujímavé, náročnejšie, ale potešilo nás, že vďaka „novým rodičom“ dostávajú šancu na lepši život. S Janom sme v aute skonštatovali, že sme radi, že sme to prežili :), ale zároveň, že to bol super čas.“

Veronika Mičicová,
centrum Návrat v Žiline

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii