Podporte
nás
26.5.2015

Aby sme sa dostali až k vám…

Terénna práca znamená veľa cestovania. Spolu s rodinami sa snažíme vytvárať bezpečný domov pre deti. Sme radi, že vďaka ochotným a štedrým ľuďom sa vieme dostať bezpečne k vám a potom zas naspäť.

Jedným z najdôležitejších nástrojov práce s rodinami v ohrození je sociálna práca v ich prirodzenom prostredí, ktorá pomáha:

  • včas stabilizovať rodinný systém, zlepšiť kvalitu života rodiny a starostlivosti o deti,
  • posilniť rodičovskú rolu a podporovať rodinné vzťahy,
  • aktivizovať vlastné sily rodiny a rozvíjať podpornú sieť a prirodzené zdroje rodiny.


Ako vyzerá náš deň v teréne?

Obvyklý deň v teréne, ktorý absolvujú naši odborníci z Centra Návrat Prešov si môžete pozrieť na obrázku nižšie. Ráno sa dvaja naši pracovníci stretnú v centre, vybavia nutné maily, dohovoria stretnutia, vezmú kľúčiky a sadnú do auta a naspäť. Ešte do nedávna sadali do auta, ktoré bolo už veľmi opotrebované a začalo byť z hľadiska bezpečnosti nevyhovujúce. Vďaka Holandskej obchodnej komore, ktorá sa rozhodla minulý rok podporiť naše služby ohrozeným rodinám v prešovskom regióne, dnes jazdíme na novučičkej Škode Fabii. Prinieslo to nielen bezpečie a nejaký komfort navyše, ale aj úsporu nákladov na cesty do rodín. A tak môžeme vycestovať do rodín, vždy keď to situácia vyžaduje a sme tam potrební.

image002

Popri novom aute sme riešili aj to, ako budeme komunikovať, že nám auto na cesty zabezpečil darca. Znova sme sa stretli s ochotou pomôcť a reklamná agentúra Redpixel, s.r.o. v Prešove nám pomohla dotvoriť návrh nálepky na auto a zabezpečila jej výrobu a potlač. Možno sa na východoslovenských cestách stretneme.


Ďakujeme Holandskej obchodnej komore, ktorá podporila naše služby v prešovskom a bardejovskom regióne sumou 30 000 EUR a reklamnej agentúre Redpixel, s.r.o. a zvlášť jej zamestnancom pánovi Dominikovi a Františkovi za pomoc s polepom!

Tím Centra Návrat v Prešove

image003
arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii