Podporte
nás
26.5.2017

Hľadali sme poklady – Restaurant Day

Kaviareň Rodinné poklady sa stala miestom mnohých príjemných stretnutí pozvaných i okoloidúcich rodín a dobroprajníkov Návratu.

V sobotu 20.5. sme sa zapojili do medzinárodného dňa Restaurant day a na južnej terase v parku Budatínskeho hradu slávnostne otvorili našu návratovú kaviareň.

RD6

Na hostí čakali stoly plné všakovakých sladkých dobrôt upečených podľa tajných rodinných receptov: tvarohové, slivkové, mrkvové, makové, medové koláčiky v tvare štvorčekov, srdiečok i ,,panáčika“ z nášho loga. Pri stánku s nápojmi sa bolo možné občerstviť kávou a domácimi limonádami,vyrobenými z domácich surovín, ovocia a čerstvej mäty.

RD13

Rodiny sa ochotne zapojili aj do prichystaných veselých hier a spoločne objavovali skutočné poklady. Pri hľadaní pokladu rodiny nekopali do zeme ako piráti, ale rodičia a deti objavovali to vzácne v sebe navzájom.


Každé dieťatko dostalo na krk malý prívesok s nápisom: “Som poklad mojej rodiny“, pretože skutočným pokladom sú pre rodičov práve ony samy. Veď kto má deti, je veľmi bohatý! A súčasne sú pre deti vzácnym pokladom ich rodičia.

RD8

Žiaľ, nie všetky deti majú na Slovensku možnosť žiť so svojimi „pokladmi“ a byť pre nich pokladmi. Návštevníci našej kaviarne mali však možnosť pomôcť im nájsť rodičov a podporiť terapie so špecializovaným poradenstvom pre náhradné rodiny. Ďakujeme všetkým darcom, ktorí dobrovoľnými príspevkami za jedlo prispeli celkovo 300,9 eurami na náš dobrokrajinový projekt 4500 opustených detí chce vyrastať v rodine.

RD9

Rodiny sa na jednotlivých stanovištiach mohli vzájomne pozapletať pri hre Twister, vyskúšať si ako im funguje spolupráca a vzájomné zladenie sa prostredníctvom skupinového kráčadla – rodinnej lyžovačke na tráve, či pri nasmerovávaní guľôčky správnym smerom v drevenom kruhovom labyrinte.

RD11

Niektoré rodiny si ,,zalietali“ s farebným padákom alebo ho využili na kotúľanie lopty a schovanie sa pred vetrom.

RD2

Pôvodne sme ani nedúfali, že chuť zúčastnených rodiniek hrať sa bude taká veľká. No na naše prekvapenie sa rodiny s deťmi zapájali fantasticky, dokonca aj do hier, ktoré vyžadujú čas, ako napr. do pexesa a 3D človeče nehnevaj sa! A na našu radosť sa nielen zapálene „drtilo“ v pexese, ale deti si tvorivo vymýšľali svoje vlastné pravidlá a robili si z obrázkov veselé masky. 

RD14

Na jednotlivých stanovištiach deti zbierali pečiatky, pričom po ich absolvovaní mali možnosť vymieniť si ich za milý darček od Rajo.

RD17

Škoda, že nám viac nesvietilo slniečko, tešíme sa však, že napriek zamračenému počasiu sa niektorým ani nechcelo ísť domov a hrali sa s nami do poslednej chvíle. A nám zostal z toho dobrý pocit a slnko v duši.

dobra krajina
povazske muzeum logo
rajo

Ďakujeme Považskému múzeu v Žiline za zapožičanie krásneho priestoru a vybavenie, Dobrej krajine za ich záštitu nad celým podujatím i firme Rajo, že nám venovalo svoje produkty/mliečka pre deti a veľa darčekov za účasť na hrách. V neposlednom rade aj všetkým dobrovoľníkom a pomocníkom, ktorí dopredu piekli koláče a všetkým účastníkom, ktorí vytvárali radostnú a príjemnú atmosféru na podujatí.

Tím Centra Návrat v Žiline

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii