Dobrý den..Sme rodina a to velka.Obaja rodičia sme boli rozvedený .Ja ako matka som mala dve deti .Terajší manžel syna (matka ich opustila) a po 9 rokoch samoty sme sa zobrali a máme spolu 3 deti tak že spolu ich máme 6 ale žiju s nami len naše tri deturence a to(9r.,8r.,6r.,) a tí traja su dospelí a samostatný.Začala som možno nie spravne ale chceli sme sa predstavit. Už dva roky som na invalidnom dochodku nie som na nikoho viazana a staram sa o svoje deti myslím ,že príkladom. S manželom uvažujeme si vziat dieta do pestunskej starostlivosti ja deti už nemožem mat a obaja deti milujeme.Bývame v Ba ale trvalí pobyt mame v Senci dufam že to nie je problem .Teda prosím o odpoved na moju otazku mám prosím možnost pomoct a dat rodinu dietatku alebo detom a starat sa o ne ked som na invalidnom dochodku a manžel normálne pracuje ??.Ďakujem za odpoved a prajem všetkým dobrým ludom všetko dobré.Majka a Vilko s Ba.

Dobrý deň, pani Cichová,

 

To je obdivuhodné, koľko toho zvládate, o koľko detí sa staráte, koľko ste ich vychovali. Je krásne, že máte ešte vo svojom srdci miesto a chceli by ste dať domov aj nejakému dieťaťu, ktoré nemalo toľko šťastia, že by mohlo vyrastať vo svojej vlastnej rodine.

Rozhodnutie prijať do svojej rodiny dieťa je vážne a treba zvážiť aj všetky dopady na Vašu rodinu. Je tam vcelku dosť detí – tri a sú aj dosť malé. Keď príde dieťa z detského domova, bude si vyžadovať celú vašu pozornosť, bude si Vás nárokovať na 100 percent. Neviem, či tieto tri Vaše deti, ktoré asi tiež zažili, že sa museli spolu zžívať (alebo nie? To sú deti Vás a Vášho súčasného manžela?), sú už natoľko zastabilizované, aby ich príchod súrodenca neohrozil. Viete, lebo každá rodina je ako taký strojček. Nejaký čas trvá, kým sa r spolu zohrá a každý si v nej nájde svoje miesto. No a potom, ke´d už to šliape, tak je dobre. Ale keď príde nejaký ďalší nový člen, tak sa ten strojček zase rozladí a všetci stratia to svoje miesto a musia si ho nanovo hľadať.

To všetko mierne otrasie stabilitou rodiny a preto si to treba dobre rozmyslieť , zvážiť a načasovať.

To, že bývate v Senci, to nie je žiadny problém. Žiadosť si budete podávať v Bratislave na UPSVR.

S pozdravom

Oľga Olšinová, sociálne poradenstvo

Centrum Návrat Bratislava

Infolinka

nielen o adopcii