Dobrý deň, rada by som sa spýtala na pár otázok ohľadom adopcii. Bohužiaľ vlastné bábätko mať nemôžme, ale radi by sme si adoptovali zdravé dieťatko, novorodenca (čím menšie), chcela by som sa spýtať na otázku, či je problém ten, že chodím na VŠ externe a je tam predpoklad, že aj počas materskej dovolenky by som chodila a tak by som nemohla byť s dieťatkom nepretržite. Ďalšia moja otázka je či uprednostňujú žiadateľov ktorý majú všetky sociálne prostriedky alebo len tak za sebou. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Prajem Vám pekný deň. S pozdravom E.K.

Dobrý deň, pani Kissová,

 

Rozhodnutie adoptovať si dieťa je závažné rozhodnutie a iste aj pre Vás s manželom toto rozhodnutie nebolo jednoduché a zvažovali ste všetky pre a proti, všetky okolnosti a vôbec všetky súvislosti, v ktorých žijete.

Preto si iste aj vy viete odpovedať na otázku, čo by to pre Vás znamenalo v súvislosti so štúdiom. Neviem presne, na akú školu chodíte, ako je to časovo náročné, ako to stíhate bez dieťatka, viem ale, že dieťa si vyžaduje celého rodiča a jeho maximálnu pozornosť a starostlivosť. Ak by som sa mala rozhodovať ja, určite by som tieto dve veci nemiešala a dokončila najskôr štúdium a potom sa venovala dieťaťu.  Pokiaľ ide  Vaše materiálne či finančné zázemie, nie je to rozhodujúce a úrad neuprednostňuje nejakých žiadateľov na úkor iných. Pokiaľ máte kde bývať a máte vytvorené podmienky na to, aby ste sa sústavne starali o dieťa, tak je to v poriadku. 

 

S pozdravomOľga Olšinová
sociálna poradkyňa
Návrat, o.z.

Infolinka

nielen o adopcii