Podporte
nás

dobrý deň,rada by som sa spýtala, či existuje i možnosť akejsi "adopcie na diaľku" konkrétneho dieťaťa, tak ako je to napríklad u detí z Afriky. Teda darca prispieva na vzdelávanie, ošatenie, hygienu a iné potreby dieťaťa.Ja som už adoptívnou mamou jedného chlapca z Kene, a myslím, že hoci Slovensko je malé, i takáto možnosť by mnohým deťom pomohla.Ja sama si viem predstaviť prijať dieťa do rodiny, no myslím, že moja rodina - partner a dve dcéry pripravení byť nemusia... preto nevolím túto možnosť, no pomôcť by som chcela.poprosím Vás o odpoveď i na môj email tokosova@kovotvarvd.skďakujem pekneTokošová

Dobrý deň,

veľmi ma potešila Vaša otázka. Vždy mám radosť, keď sú ľudia ochotní nezištne pomáhať a samy prídu s nejakou iniciatívou.

Pokiaľ viem, takejto „adopcii na diaľku“ pre konkrétne deti zo Slovenska sa nevenuje špecializovane žiadna organizácia. 

Podobnú činnosť, ale oveľa širšie zameranie, má organizácia OZ Podaj ďalej (www.ozpodajdalej.sk), kde konkrétne deti v rodinách v núdzi podporujú konkrétni ľudia. 

Určite to však stojí aj za diskusiu v spoločnosti, minimálne v  Návrate, či by nebolo niečo takéto vhodné aj legislatívne upraviť. Veď aj na Slovensku je veľmi veľa detí, ktoré vyrastá v rodinách v núdzi.

Keby som zistila viac informácií, dám Vám vedieť.

Ďakujem Vám za tip na premýšľanie.

Iveta KEBLUŠKOVÁ

Infolinka

nielen o adopcii