Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Keď sa spojí vzťah k športu Nižňanov a ich otvorenosť pomôcť s nápadom našej kolegyne už druhý rok.

 

Druhý ročník benefičného bedmintonu prišlo aktívnou hrou podporiť 24 hráčov vo veku od 6 do 54 rokov. Putovné poháre sú v rodine Hlavajovej (hrali ocko a syn Tomáš) a dospelácku kategóriu majú v rukách Hanka a Miloš.

Ďakujeme za podporu dobrovoľným príspevkami v sume 225 Eur a osobitne za organizátorskú pomoc riaditeľovi ZŠ pánovi Ľubomírovi Ivanovi.

Už sa tešíme sa na tretí ročník!
bedminton Nizna 2016

Príbeh benefičného bedmintonu a jeho 1. ročník

,,Moja rodná obec Nižná má viacero výnimočností - už od „pradávna“ tu býva jedna profesionálna rodina Jána a Zuzky, ľudia sa tu radi stretávajú pri športe, dokážu pomôcť a pridať sa k vytvoreniu spoločného diela...

Tieto predpoklady ma naštartovali k tomu, aby som v medzi vianočnom čase oslovila obec s nápadom benefičného bedmintonu. Starosta bez výhrad súhlasil a keď som mu poslala pozvánku rozoslal ju poslancom, riaditeľovi školy i predsedovi bedmintonového oddielu. Bedmintonistka pani Zuzka sa mi ozvala s ponukou pomôcť a napísala, čo je potrebné pripraviť. Kamarátka Maťka kúpila „putovné poháre“. Rodina napiekla „Hankine buchtičky“. Iná rodina zase na mieste činu spravovala stôl s našimi propagačnými vecičkami (publikácie, tričká, DVD) i dobrotami. Spontánne sa zapojilo mnoho Nižňanov.

Badminton Nizna 23
Badminton Nizna 16


Hrali sme v dvoch kategóriách – rodič či starý rodič a dieťa, muž a žena. Hrací systém na počkanie vymysleli Zuzka, Kajo a učiteľ Jaro, ktorý sa zároveň ponúkol, že môže fotografovať.

Badminton Nizna 03Badminton Nizna 13

Všetko frčalo o stošesť a ani sme sa nenazdali a rozdávali sme ceny. V prvej kategórii sa pohár ocitol v rodine Orieškovcov (hrali otec a dcéra) z Nižnej. Druhé miesto získala Miška a Juraj (nie sú manželia, zatiaľ sa len „priatelia“) zo susedného Podbiela.
Vďaka Vám rodáci, že ste sa pridali a mohla som byť opäť medzi Vami. Tí, čo sme tento rok nevyhrali, tak potrénujeme, aby sme sa o rok opäť stretli :).

Badminton Nizna 19

Teší ma, že skupina ľudí, rodín strávila spoločný čas, že sa dozvedeli viac o našej misii a vďaka dobrovoľným príspevkom či kúpe našich materiálov sme „bohatší“ o 150 Eur. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli či sa podieľali na organizácií!"

 

Evelýna Teťáková,
pedagogická poradkyňa a supervízorka