Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Publikácie a filmy je možné objednať si na adrese margita.klimekova@navrat.sk na dobierku resp. si zakúpiť v niektorom z našich centier (ich dostupnosť v konkrétnom centre je potrebné si overiť). Poštovné nie je súčasťou uvedenej ceny. Pri každej objednávke zasielanej na dobierku je účtovaný okrem poštovného aj manipulačný poplatok s balným v sume do 2,-eur. 


Novinky

navrat letak trauma A4 copy

Plagát o traume

vysvetľuje, čo robí s mozgom dieťaťa vývinová trauma. Ak ste práve vy učiteľ alebo rodič dieťaťa, ktoré chodí do školy a chceli by ste učiteľovi vášho dieťaťa priblížiť túto tému, môžete si ho stiahnuť vo formáte jpgjpg.

 

Ako byt rodicom dietata s FASD

Ako byť rodičom dieťaťa s FASD

Jedna z mála kníh o poruchách fetálneho alkoholového spektra v slovenskom jazyku. Kniha nielen jasne a zrozumiteľne popisuje problematiku FASD, ale ponúka aj konkrétne rady pri výchove detí s touto diagnózou. Je vhodná nielen pre rodičov detí s FASD, ale aj pre odborníkov, ktorí sa vo svojej praxi stretávajú s témou FASD. Knihu napísali Julia Brown a Mary Mather a preložila ju Jana Kráľová. Vydali: Fascinujúce deti a Návrat, o. z. 2020

Cena: 10 

 

skolak v NR obalka

Školák z náhradnej rodiny 

Publikácia pre učiteľov a iných pedagogických pracovníkov, ktorí sa v škole stretnú s deťmi z náhradných rodín. Poukazuje na špecifické potreby a správanie detí, ktoré majú zložitú životnú históriu. A vysvetľuje ako týmto deťom pomôcť v školskom prostredí. 

PhDr. Elena Sládeková, Mgr. Soňa Očkášová, Návrat, Bratislava 2019

Cena: 5

 

 

Ako sa mozre menit rodina obalka

Interaktívna knižka pre deti, ktorých rodičia sa rozvádzajú alebo rozchádzajú
Ako sa môže meniť rodina

Príbeh Dorotky a Denisa, ktorým sa začali diať v rodine zmeny, je písaný spôsobom, ktorý vytvára viaceré možnosti a príležitosti pre rozhovor rodiča s dieťaťom o tejto téme. Knižka obsahuje odporúčania psychologičky, ako jednotlivé časti príbehu čítať. Obrázky vznikli s pomocou detí, ktoré zažili rozchody a rozvody rodičov.
Lucia Žiaková (text) a Adriána Koscelníková (ilustrácie), Návrat 2016

Cena: 4,50€ (pri kúpe s knižkou Aby rozhodili váš rozchod je cena za obe 10€)

 

Aby rozchodili vas rozchod obalka

Knižka pre dospelých
Aby rozchodili váš rozchod

„Na stránkach knižky  sa vám prihovoria terajší dvadsiatnici, tridsiatnici, štyridsiatnici a päťdesiatnici. Je to to najmenej, čo môžeme pre vás a vaše deti urobiť. Cez nich a cez nás vás pozveme do „stroja času“. Z ich spomienok na minulosť, preosiatu rokmi a súčasnosťou, sa môžete skúsiť pozrieť na váš dnešok“.

 

Knižku vytvorilo mnoho ľudí zo spomienok na podobné udalosti (rozchody a rozvody rodičov), ktoré sa im stali voľakedy. Po mnohých rokoch sme sa ich opýtali: „Aké to bolo počas a po rozchode rodičov? Čo sa zmenilo vo vašich životoch? Čo to prinieslo a čo vzalo? Čo vám pomáhalo lepšie to zvládnuť?"

  • 22 príbehov + jeden bonusový 
  • interaktívne nápady  pre aktuálne situácie čitateľa
  • originálne ilustrácie „Stokráskovej víly“
  • 15 odporúčaní pre rozchod citlivý  a ohľaduplný k deťom
  • špeciálna výzva pre odvážnych

Dana Žilinčíková a spoluautori, Návrat 2016

Cena: 6,50€ (pri kúpe s knižkou Ako sa môže meniť rodina je cena za obe 10€)

 

 

Kniha zivota Navratu

Kniha života Návratu 

Príbehy ľudí s Návratom, ktoré sme zozbierali pri príležitosti nášho 20 výročia. Budeme radi, ak nám pošlete aj svoj príbeh na trvaly@navrat.sk.

2014