Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Publikácie a filmy je možné objednať si na zuzana.roy@navrat.sk na dobierku resp. si zakúpiť v niektorom z našich centier (ich dostupnosť v konkrétnom centre je potrebné si overiť). Poštovné nie je súčasťou uvedenej ceny. Pri každej objednávke zasielanej na dobierku je účtovaný okrem poštovného aj manipulačný poplatok s balným v sume 3,-eur. 


Novinky

78845562 552383255617436 4397511847805190144 n

Školák z náhradnej rodiny

Publikácia pre učiteľov a iných pedagogických pracovníkov, ktorí sa v škole stretnú s deťmi z náhradných rodín. Poukazuje na špecifické potreby a správanie detí, ktoré majú zložitú životnú históriu. A vysvetľuje ako týmto deťom pomôcť v školskom prostredí. 

PhDr. Elena Sládeková, Mgr. Soňa Očkášová, Návrat, Bratislava 2019

 

 

 

Ako sa mozre menit rodina obalka

Interktívna knižka pre deti, ktorých rodičia sa rozvádzajú alebo rozchádzajú
Ako sa môže meniť rodina

Príbeh Dorotky a Denisa, ktorým sa začali diať v rodine zmeny, je písaný spôsobom, ktorý vytvára viaceré možnosti a príležitosti pre rozhovor rodiča s dieťaťom o tejto téme. Knižka obsahuje odporúčania psychologičky, ako jednotlivé časti príbehu čítať. Obrázky vznikli s pomocou detí, ktoré zažili rozchody a rozvody rodičov.
Lucia Žiaková (text) a Adriána Koscelníková (ilustrácie), Návrat 2016

Cena: 4,50€ (pri kúpe s knižkou Aby rozhodili váš rozchod je cena za obe 10€)

 

Aby rozchodili vas rozchod obalka

Knižka pre dospelých
Aby rozchodili vás rozchod

„Na stránkach knižky  sa vám prihovoria terajší dvadsiatnici, tridsiatnici, štyridsiatnici a päťdesiatnici. Je to to najmenej, čo môžeme pre vás a vaše deti urobiť. Cez nich a cez nás vás pozveme do „stroja času“. Z ich spomienok na minulosť, preosiatu rokmi a súčasnosťou, sa môžete skúsiť pozrieť na váš dnešok“.

 

Knižku vytvorilo mnoho ľudí zo spomienok na podobné udalosti (rozchody a rozvody rodičov), ktoré sa im stali voľakedy. Po mnohých rokoch sme sa ich opýtali: „Aké to bolo počas a po rozchode rodičov? Čo sa zmenilo vo vašich životoch? Čo to prinieslo a čo vzalo? Čo vám pomáhalo lepšie to zvládnuť?"

  • 22 príbehov + jeden bonusový 
  • interaktívne nápady  pre aktuálne situácie čitateľa
  • originálne ilustrácie „Stokráskovej víly“
  • 15 odporúčaní pre rozchod citlivý  a ohľaduplný k deťom
  • špeciálna výzva pre odvážnych

Dana Žilinčíková a spoluautori, Návrat 2016

Cena: 6,50€ (pri kúpe s knižkou Ako sa môže meniť rodina je cena za obe 10€)

 

 

Kniha zivota Navratu

Kniha života Návratu 

Príbehy ľudí s Návratom, ktoré sme zozbierali pri príležitosti nášho 20 výročia. Budeme radi, ak nám pošlete aj svoj príbeh na trvaly@navrat.sk.

2014