Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

Publikácie a filmy je možné objednať si na zuzana.roy@navrat.sk na dobierku resp. si zakúpiť v niektorom z našich centier (ich dostupnosť v konkrétnom centre je potrebné si overiť). Poštovné nie je súčasťou uvedenej ceny. Pri každej objednávke zasielanej na dobierku je účtovaný okrem poštovného aj manipulačný poplatok s balným v sume 3,-eur. 


Novinky

 

Ako sa mozre menit rodina obalka

Interktívna knižka pre deti, ktorých rodičia sa rozvádzajú alebo rozchádzajú
Ako sa môže meniť rodina

Príbeh Dorotky a Denisa, ktorým sa začali diať v rodine zmeny, je písaný spôsobom, ktorý vytvára viaceré možnosti a príležitosti pre rozhovor rodiča s dieťaťom o tejto téme. Knižka obsahuje odporúčania psychologičky, ako jednotlivé časti príbehu čítať. Obrázky vznikli s pomocou detí, ktoré zažili rozchody a rozvody rodičov.
Lucia Žiaková (text) a Adriána Koscelníková (ilustrácie), Návrat 2016

Cena: 4,50€ (pri kúpe s knižkou Aby rozhodili váš rozchod je cena za obe 10€)

 

Aby rozchodili vas rozchod obalka

Knižka pre dospelých
Aby rozchodili vás rozchod

„Na stránkach knižky  sa vám prihovoria terajší dvadsiatnici, tridsiatnici, štyridsiatnici a päťdesiatnici. Je to to najmenej, čo môžeme pre vás a vaše deti urobiť. Cez nich a cez nás vás pozveme do „stroja času“. Z ich spomienok na minulosť, preosiatu rokmi a súčasnosťou, sa môžete skúsiť pozrieť na váš dnešok“.

 

Knižku vytvorilo mnoho ľudí zo spomienok na podobné udalosti (rozchody a rozvody rodičov), ktoré sa im stali voľakedy. Po mnohých rokoch sme sa ich opýtali: „Aké to bolo počas a po rozchode rodičov? Čo sa zmenilo vo vašich životoch? Čo to prinieslo a čo vzalo? Čo vám pomáhalo lepšie to zvládnuť?"

  • 22 príbehov + jeden bonusový 
  • interaktívne nápady  pre aktuálne situácie čitateľa
  • originálne ilustrácie „Stokráskovej víly“
  • 15 odporúčaní pre rozchod citlivý  a ohľaduplný k deťom
  • špeciálna výzva pre odvážnych

Dana Žilinčíková a spoluautori, Návrat 2016

Cena: 6,50€ (pri kúpe s knižkou Ako sa môže meniť rodina je cena za obe 10€)

 

 

Kniha zivota Navratu

Kniha života Návratu 

Príbehy ľudí s Návratom, ktoré sme zozbierali pri príležitosti nášho 20 výročia. Budeme radi, ak nám pošlete aj svoj príbeh na trvaly@navrat.sk.

2014