Návrat, občianske združenie

jediný domov pre dieťa je rodina

 predstavte si zly sen2

 

 

predstavte si pochvala

 

predstavte si pomojkat

 

predstavte si jasenie

 

predstavte si pokarhat

 

predstavte si puberta 2

 

predstavte si kto by

 

KTO by ho napĺňal láskou, ochraňoval a chcel mu to najlepšie?

 

Sú deti, ktorým rodičia pred spaním nerozprávajú rozprávku a nepobozkajú ich na dobrú noc. Keď sa v noci boja, nemajú sa ísť za kým skryť pod perinu. Sú deti, ktoré keď spadnú neplačú, pretože nemajú pre koho - naučili sa, že svojim plačom aj tak nikoho neprivolajú. Ich najväčšie rany a bolesti zostávajú pre mnohých z nás neviditeľné a vie ich zahojiť len vzťah.

 

Sú deti, ktoré dostanú na narodeniny hračky, avšak potom nemajú nikoho, kto by sa s nimi zahral. Nemá im kto porozprávať ako veľmi boli očakávané a s radosťou privítané na tomto svete. Zo svojho detstva si často nesú najmä to, že boli nechcené. Iné zas zažili v detstve veci, ktoré by si radšej nepamätali.

 

Sú deti, ktoré čakajú na rodičov roky. Niekedy sa podarí, že sa môžu do svojej rodiny vrátiť, inokedy si pre ne prídu noví rodičia, mnohé z nich však nemajú to ,,šťastie“ a zostávajú vyrastať v detských domovoch. 

V Návrate sme tu pre tieto deti už viac ako 23 rokov a nachádzame im rodičov. Aj vďaka Vašim 2% sme našli náhradnú rodinu už viac ako 1000 deťom so špeciálnymi potrebami. 

Pomôžte ďalším opusteným deťom nájsť mamy a tatov. Darujte Návratu 2% z dane>> 
Ďakujeme!

POZOR!!! zmena údaju do daňového priznania
Návrat má nové sídlo: Pluhová 1, 831 03 Bratislava.