Podporte
nás
2.8.2017

Som JuniorPoradca Návratu…

Kto sú to JuniorPoradcovia?

Sú to mladí ľudia vo veku od 11 – 17 rokov, ktorí sa stretávajú v priestoroch nášho centra od februára 2017. Sú to ľudia, ktorí majú vlastnú skúsenosť so životom v náhradnej rodinnej starostlivosti. Sú to mladí odvážlivci, ktorí prijali našu výzvu a stali sa našimi poradcami. Sú to mladí ľudia, ktorí nás učia, ako im my profesionáli môžeme jednoducho rozumieť a byť oporou v najrôznejších situáciách…

Tretie stretnutie JuniorPoradcov sa nieslo v duchu tímovej spolupráce. Boli sme veľa spolu ako tím, hrali sme rôzne hry, prepájali sa a učili sme sa spolu komunikovať tak, aby sme dospeli k spoločnej dohode a aj pohode.

JuniorPoradcovia na sebe húževnato pracovali, aby boli silnejší a odvážnejší ako sú teraz.

Rozprávali sa o tom, čo im pomáha zvládať náročné situácie, a čo ich práve naopak, niekedy ťahá ku dnu….

Pomáha mi moja rodina“

Pomáha mi, keď sa mám s kým porozprávať“

Pomáha mi šport, hudba, tanec…..pomáha mi keď viem, že nie som jediný“

A čo sú závažia v ich životoch?

moja vlastná lenivosť strach  „hnev“

JuniorPoradcovia sú mladí ľudia plní elánu, ktorých spájajú neľahké životné príbehy. Majú túžbu žiť inak ako ich biologickí rodičia. Sú plní nápadov a kreativity, ktorú uplatňujú aj pri spolupráci na príprave webstránky pre mladých v podobných životných situáciách. Učia sa porozumieť svojmu životnému príbehu, a aj napriek pocitu inakosti, ktorý často pociťujú, sa snažia nájsť dobré pokračovanie. Pomáhame im a oni nám. Lepšie porozumieť, citlivejšie podporovať a zmysluplne pomáhať. Je to kruh, no nie je začarovaný.

V kruhu sa spolu opäť stretneme začiatkom októbra na víkendovom pobyte, kam prídu aj so svojimi náhradnými rodičmi. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s nimi.

Katarína Peťko, Centrum Návrat v Banskej Bystrici

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii