Podporte
nás
8.11.2020

Dobrá krajina hlási dobrý koniec

Darovací projekt dobrakrajina.sk splnil svoju misiu! Zjednodušil individuálnym darcom prispievanie a dal im možnosť nájsť overené organizácie, ktoré preukázateľne pomáhajú vo svojom okolí. Ďakujeme za možnosť byť jeho súčasťou!

Radi by sme vám všetkým, ktorí ste podporovali náš projekt na Dobrej krajine, poďakovali a spolu s vami si zaspomínali na viac ako 10 rokov plných príbehov. Súčasne vás povzbudili ako môžete byť aj naďalej s nami.

  1. Celkovo sme na dobrakrajina.sk vyzbierali takmer 32 000 eur a pomohli tak stovkám detí nájsť náhradných rodičov či zlepšiť situáciu v rodine.
  2. V rámci Restaurant day v Žiline sme hľadali rodinné  poklady a pri jedle sa rozprávali a ďakovali za tie najcennejšie – naše deti. V pop-up reštaurácii v Prešove sme objavovali inakosť a pochutnávali si na dukátových buchtičkách s modrým a zeleným pudingom.
  3. Vďaka vyzbieraným peniazom v rámci #GivingTuesday sme vydali knižku skúseností náhradných rodičov Návod na prijatie dieťaťa –  Ako sme to zvládli my. Momentálne zbierame počas dňa štedrosti financie na FOCUSBOXs.
  4. Zabrigádovali sme si v bájnej kaviarni Dobrej krajiny a boli súčasťou dobrokrajinových aktivít na festivale Pohoda.
  5. Stali sme sa súčasťou matchingovej kampane s podporou Poisťovne Slovenskej sporiteľne.
  6. Predávali sme naše hrové tričká a knižky na Dobrom obchode.
  7. Vďaka špeciálnej výzve sme dokúpili potrebné vybavenie do terapeutickej herničky v Centre Návrat v Prešove.

A ako spomína na tieto roky naša klientka, mama prijatých dvojičiek, ktorým sme pomáhali aj vďaka vašim príspevkom?

,,Chcem sa Vám poďakovať aj že mi dávate odvahu ísť proti prúdu… nebyť len mamou, ale mamou Lenky  a Maťka. Že nám pomáhate im rozumieť, že vďaka tomu sa vo veľa situáciách nepozerám okolo, ale na nich a na to čo potrebujú, aj keď to ako si to pýtajú, nevyzerá príjemne… Ďakujem, že mi dávate vždy smer a ja aj keď ho strácam, zrazu vidím, čo je dôležité. A ďakujem Vám veľmi aj za to, že sa staráte a zaujímate o celú našu rodinu… Aj o nás rodičov, o náš vzájomný vzťah, aj o starých rodičov, aby mali to, čo potrebujú k ich vzťahu s našimi dvojičkami… Aj za to, že nám otvárate svoju rodinu, pre mňa to veľa znamená, lebo sa cítim blízko a srdečne a nie iba ako poberateľ služieb a klient.

Neviem to povedať inak…iba tak obyčajne, že veľmi ďakujeme za toto a ešte oveľa viac…“

Ďakujeme Nadácii Pontis za všetky tieto príbehy! A vám za Vašu podporu!

Budeme radi ak budete naďalej s nami. Ako?

  • Jednorázovú či pravidelnú podporu môžte presmerovať rýchlo a jednoducho na platobnú bránu Darujme tu: https://navrat.sk/podporte-nas/financny-dar/
  • Aktuálne správy z našej práce môžte sledovať na FCB, v Newslettri, na ktorého odber sa viete prihlásiť v päte našej stránky.
  • Či sa spolu s nami môžte tešiť na našu novú web-stránku, ktorá vás dúfame k nám priláka častejšie ;).

arrow-right
Infolinka

nielen o adopcii